16 Eylül 2014 Salı

Güzel Köylü Yeni dizi yazısı

Öncelikle bu sefer yaz dizilerinden birine yer vereceğiz.Yeni yaz dizileri sezon gelince başladı.Güzel Köylü de bu dizilerden biri;benim ilgimi ilk olarak eskiden hatırladığım baba ocağı dizisine olan benzerliği ile çekti ki bu benzerlikler oldukça fazla.Şöyleki; dizinin mekanı tam olarak aynı yani Muğla'nın Yatağan ilçesi,bu güzel kasabada tam olarak ege bölgesini,yörük hayatını yansıtma imkanını buluyor kanımca yapımcılar,yönetmenler...


Ama bence çokta iyi yapıyorlar çünkü bizim aradığımız hayatı özlemimizi bizlere yansıtıyorlar bence,herkesin değil tabi ki ama en azından büyük bir kısım izleyicini duyduğu özlemi kastediyorum,bu bizi benliğimizi,özümüzü gösteren hikayeler benim çok fazla ilgimi çekiyor.Konuyu dağıtmadan benzerliklerle devam edelim,konu tamamen aynı olmasada oldukça benzer o büyük şehirlerdeki hayattan gelen bir şehirli karakter ile köyde yaşayanların farkını gösteren karakterler seçilmiş.Tabiki sadece benzerliklerden bahsetmeyeceğim sizlere dizinin ilgi çeken hikayesinden bir özet vereyimki yazıyı okuyup izlemek isteyenlere bir bilgilendirme olsun.


Hikayenin Özeti şöyle:

İstanbul'un keşmekeşinden bunalan Gül (Gizem Karaca) yeter artık deyip İstanbul’u terk edip Muğla’ya, Güzelköy’e yerleşiyor. Gül’ün İstanbul’u terk edişindeki tek neden elbette bu değil. Çünkü evlilik hazırlığı yaptığı sevgilisi Kaan’ın (Mehmet Ali Nuroğlu) ihanetine uğradığını düşünüyor. Dünyası yıkılan Gül’e aynı gün Güzel Köy’den İstanbul’a gelen Cemal (Berk Cankat) tarafından bir mektup getiriliyor. Gül mektubu okuyunca Güzelköy’de yaşayan ve babaannesi olduğu iddia edilen bir kadından, Sultan Ana’nın (Zerrin Sümer) varlığından haberdar oluyor. Zaten İstanbul’dan kaçıp gitmek isteyen Gül’de, Cemal’in getirdiği mektup rehber oluyor. 

Tam bir kentli olarak yetişmiş olan Gül, köye geldiğinde kendisini yeni bir kaosun içerisinde buluyor. Çünkü Cemal, babası Hüsnü’nün (Ahmet Mümtaz Taylan) zoruyla evlendirilmek istediği köylü kızı Kamuran’a (Esin Civangil) nikah masasında ‘Hayır’ diyor ve köy karışıyor. İstanbul’un karmaşasından kaçıp huzura gittiğini sanan Gül, daha da karmaşık bir yere geldiğini sanınca geri dönmek istiyor ancak bu sefer de İstanbullu sevgilisi Kaan’ın peşinden köye geldiğini görünce O’na inat köyde yaşamaya karar veriyor. 

Zamanla aslında köyün çok da güzel bir yer olduğunu anlayan Gül, köylü Cemal’e gönlünü kaptırınca olanlar oluyor. Cemal’in nikah masasında hayır demesinin sebebinin de kendisi olduğunu öğrenince köyde dillere destan yepyeni bir aşk başlıyor.

Başrollerinde  Gizem Karaca, Mehmet Ali Nuroğlu, Berk Cankat, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin oynamaktadır.

Son olarak izlenebilir dizi olduğunu düşünüyorum,gayet eğlenceli bir dizi şu günümüz koşullarında eğlenip,hemde özlemini duyduğumuz hayattan kesitleri izleyebileceğiniz dizi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için Teşekkür ederiz.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Rastgele Yayınlar